• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

پرطرفدارترین رشته های شاخه انسانی

رشته های پرطرفدار انسانی

شاخه انسانی با داشتن 5 زیرگروه از تنوع بسیاری در انتخاب رشته برخوردار است. از رشته‌های حسابداری گرفته که شامل حساب و ریاضیات و روانشناسی که با روان انسان در ارتباط است و حدود زیادی از بدن او تا رشته حقوق که با مردم و جامعه و قوانین در ارتباط است. همانطور که از نامش پیدا است علوم انسانی، مجموعه رشته‌هایی است که ارتباط نزدیکی با زندگی انسان دارد.

با تحقیق و دست‌یابی به اطلاعات مفید در مورد رشته‌ها می‌توانیم انتخاب بهتری با توجه به توانایی‌ها و علایق خود انجام دهیم. حال ممکن است فردی علاقه‌مند به تحصیل در این رشته باشد اما این ویژگی‌ها را در خود نبیند.

نکته جالب توجه در اینجا این است که گاهی اوقات محیط بر شخصیت فرد تاثیر گذاشته و از او فردی با ویژگی‌های مناسب می‌سازد. باید به خود فرصت بدهیم، همه ما انسان‌ها از قابلیت‌ها و توانایی‌هایی برخوردار هستیم که از آن‌ها بی‌خبریم.

اعتماد به نفس، فن بیان قوی، قدرت بالای تجزیه و تحلیل و استدلال از ویژگی‌هایی است که افراد مشغول به تحصیل در رشته‌های شاخه علوم انسانی یا فعال در عرصه‌های حرفه‌ای مرتبط باید از آن برخوردار باشند و پیوسته آن ویژگی‌ها را در خورد تقویت کنند.

در ادامه به معرفی تعدادی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی این رشته می‌پردازیم.

رشته حقوق

رشته انسانی

اولین چیزی که با شنیدن نام این رشته ممکن است به ذهن برسد، توانایی فرد در سخنوری، استدلال و جسارت بالا باشد. با توجه به شناخت نسبی که جامعه غیر متخصص از این حرفه دارد، به نظر می‌رسد تنها حرفه‌ای که فارغ‌التحصیلان این رشته دانشگاهی وارد آن می‌شوند وکالت است اما در واقع وکالت یکی از آن‌ها است.

از دیگر فعالیت‌هایی که می‌توان به عنوان فارغ‌التحصیل از این رشته انجام داد، مواردی از جمله سردفتری دفاتر اسناد رسمی، قضاوت، مشاور حقوقی بانک‌ها و سازمان‌ها و شهرداری و شرکت‌ها و وزاتخانه‌ها است.

کسانی که قصد دارند در دانشگاه در این رشته تحصیل کنند باید دارای ویژگی‌هایی اعم از فن بیان عالی، توانایی استدلال صحیح، جسارت، توانایی پردازش سریع مسائل و اتفاقات و قدرت استنباط بالا باشند.

رشته روانشناسی

رشته انسانی

روانشناسی از جمله رشته‌هایی است که در دنیا نیز طرفداران زیادی دارد. در این رشته به مطالعه منشا رفتار انسان در برخورد با دنیای درون و بیرونش پرداخته می‌شود. از جمله علوم دیگری که در رشته روانشناسی مطالعه می‌شود، آناتومی بدن انسان و ساختار مغز او است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که چه دانشجو روانشناسی و چه فارغ‌التحصیل این رشته باید از آن برخوردار باشد، توانایی استفاده از آمار و ارقام است؛ زیرا، در این حرفه نظیر سایر رشته‌ها از علم آمار در انجام تحقیق‌ها و دست‌یابی به نظریه‌ها و ایده‌های جدید درمانی بسیار استفاده می‌شود.

افرادی که قصد دارند در این رشته به تحصیل بپردازند باید از ویژگی‌هایی دیگری برخوردار باشند مثل قدرت تجزیه و تحلیل بالا، فن بیان تاثیرگذار و اعتماد به نفس بالا. علاوه بر همه این موارد باید از حافظه‌ای قوی برخوردار باشید تا بتوانید به بهترین نحو مطالب مطالعه شده را به خاطر بسپارید. البته به دلیل اینکه دروس شاخه علوم انسانی به جز حسابداری ماهیتی غیرفنی دارند باید بتوانید تمام اطلاعاتی را که مطالعه می‌کنید به خاطر بسپارید.

علاوه بر موارد گفته شده علوم جامعه شناختی از دیگر علومی است که در روانشناسی بسیار به آن توجه می‌شود. به طور کلی باید می‌توان گفت قبل از هر چیز باید برای ورود به رشته روانشناسی علاقه زیادی به آن داشت تا بتوان مسیر موفقیت را در آن پیدا کرد. با توجه به محبوب بودن آن رشته و اینکه به عنوان یکی از حرفه‌های درآمدزا به حساب می‌آید افراد زیادی جذب آن شده‌اند و همین باعث اشباع این رشته شده اما نکته مهم این است که باید برای موفقیت در هر حرفه و شغلی تک باشید، ایده‌پردازی کنید، بیندیشید و مطالعه کنید و سطح علمی خود را بالا ببرید.

روانشناسان علمی را مطالعه کرده‌اند که بی‌شک در هر جایی به حضور آن‌ها نیاز است. همه محیط‌های آموزشی تحت آموزش و پرورش و آموزش عالی، بیمارستان‌ها، سازمان‌ها مثل سازمان بهزیستی، خانه سالمندان، زندان‌ها و… از جمله مکان‌هایی است که روانشناسان می‌توانند در آن جا فعالیت کنند. از فعالیت‌های مهم روانشناسان در کلینیک‌های روانشناسی یا مطلب‌هایی است که هر روانشناسی به صورت شخصی تاسیس می‌کند.

رشته مدیریت

رشته انسانی

از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین‌های شاخه علوم انسانی رشته‌های مدیریتی هستند که حضورشان در جامعه در هر زمانی نیاز است. فارغ‌التحصیلان رشته مدیریت با توجه به گرایشی که در آن تحصیل کرده‌اند به مدیریت فعالیت‌ها در عرصه‌های مختلف و پیش بردن اصولی و با برنامه‌ریزی کارها و رسیدن به هدف، می‌پردازند. رشته مدیریت از رشته‌هایی است که برعکس تصور عموم راحت‌تر و سریع‌تر از دانشگاه‌های خارج از کشور برای ادامه تحصیل پذیرش می‌گیرد.

از ویژگی‌های مهمی که برای تحصیل در این رشته و سپس فعالیت در این حرفه لازم است، می‌توان به توانایی رهبری و هدایت گروه، قدرت بیان عالی و تاثیرگذار و اعتماد به نفس اشاره کرد.

گرایش‌های بسیار محبوب رشته مدیریت شامل مدیریت جهانگردی، مدیریت هتلداری، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، مدیریت کسب و کار، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت بانکداری، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت تکنولوژی و … .

رشته حسابداری

رشته های پرطرفدار انسانی

توانایی برقراری ارتباط خوب با اعداد و ارقام از مهم‌ترین ویژگی‌های فردی است که علاقه‌مند به تحصیل در این رشته و سپس ورود به بازارکار آن است. رشته حسابداری رشته‌ای شناور است یعنی از دیگر گروه‌های آزمایشی نیز قادر به انتخاب این رشته در هنگام انتخاب رشته هستند.

مانند دیگر رشته‌ها و حرفه‌ها حسابداری نیز نیازمند علاقه وافر شخص به این حرفه است در غیر این صورت دست‌یابی به موفقیت غیرممکن است، زیرا اگر با حسابداران در ارتباط با حرفه‌شان گفتگو کنید از سختی کارشان به شما خواهند گفت. جوی که اعداد و ارقام دارند جوی خشک اما دوست‌داشتنی برای علاقه‌مندانش است پس باید با ریاضیات دوستی صمیمی باشید تا بتوانید راهی به سوی موفقیت در این عرصه بیابید.

از دیگر ویژگی‌هایی که برای تحصیل در این رشته نیاز است توانایی حل مسئله و یافتن راه حل مناسب و اشکال‌یابی است. دقت و تمرکز بسیار بالا بیش از هر ویژگی دیگری مورد نیاز است زیرا یک خطای کوچک در انجام حساب‌ها تبدیل به خطایی بسیار بزرگ تا انتهای حساب‌ها می‌شود.

وجود حسابداران در هر شرکت و سازمان و کلا هر مجموعه‌ای نیاز است. بخش‌های مالی شرکت‌ها و سازمان‌ها، محیط‌های آموزشی، ادارات بیمه و بانک‌ها و … از جمله مراکزی است که حسابداران می‌توانند در آن جا مشغول به فعالیت بشوند.

2020-11-08

0 پاسخ به "پرطرفدارترین رشته های شاخه انسانی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

آدرس:
میدان انقلاب، خیابان جمالزاده جنوبی، کوچه کاج پلاک ۳۱